Daglig leder i Lofoten Matpark Sigve Olsen blir næringssjef i Vestvågøy kommune. Dette ble klart fredag da kommunen slapp sitt ukentlige nyhetsbrev.
– Jeg synes det er en viktig stilling i kommunen, forteller Olsen, som har oppsigelsestid i matparken ut april.
Han har selv jobbet med næringsutvikling gjennom Lofoten Matpark, og vil jobbe videre med sine prosjekter til oppsigelsestiden er over.
– Jeg vil ha mye samarbeid med Lofoten Matpark også i den nye jobben, kommunen er samarbeidspartner og eier, sier Olsen.
Han ser vemodig på å forlate jobben, men ser fram til nye utfordringer.
– Jeg tenker det er viktig å videreføre det positive arbeidet som er gjort av kommunen og næringsforumet. De har satt søkelyset på en del viktige områder i medlemsmøtene, sier Olsen.
– En av jobbene som skal startes i løpet av året er strategisk næringsplan. Det må være forutsigbart i kommunen, og næringslivet må få sagt sitt om hvilken utvikling de ønsker, sier Olsen.
LES OGSÅ:

Tre firemillionersboliger i Vest-Lofoten på Finn: – De fleste interessentene er hjemflyttere
Christer (23) holder Peppes Pizza gående mens han venter på ny sjef
Slik så storgata ut i 1961
Kommentarer til denne saken