Vi har kåret vinnerne av Lofot-Tidendes store Høstvekka-quiz!
I Lofot-Tidendes Høstvekka-quiz var vi ute etter et løsningsord. 57 personer sendte inn, men ikke alle hadde kommet frem til riktig ord.
Svarene vi lette etter var Lofothallen, Venke Knutson, Ferrari, Kjell og Lindstrøms. Med riktig bokstav stokket om på riktig måte ble løsningsordet dermed "flink".
Vinnerne av billett til Mark Chesnutt i Lofothallen lørdag 4. september:
Ståle Anders Aarstrand
Saliha Pedersen
Tor Knedahl
Linn-Kristin Sørnes
Vinnerne av country-album:
Tammy Wynette: Trond M. Johansen
Anne Nørdsti: Eskil Eltoft
Mark Chesnutt: Frank Johansen
Trøstepremier
Første og siste person til å svare ble også trukket ut til å motta en trøstepremie. For rask respons får Geir Riise en cd med Bobby Bare. Toril Irene Wahl sendte inn siste svar, og får dermed en cd med Tanya Tucker.
Premiene kan hentes i Lofot-Tidendes redaksjonslokaler i Storgata.
Fullt hus i Lofothallen fredag under årets YOU-messe med både elever, bedrifter og demonstrasjoner. Se bildeserie!
Se bildeneVestvågøy Teaterlag og RiskIT løftet U.L Ørnen med hjertevarm og latterfull kabaret i "VV-TV" lørdag. Les mer om kabareten i neste papirutgave av Lofot-Tidende.
Se bildeserieLørdag ble Gammeldags jul på Å arrangert for 21. år på rad. Knallrøde nisseluer, sang og kø foran hestene preget dagen.
Se bilder herLørdag arrangerte sosialkunnskap- og politikklassene på Vest-Lofoten videregående skole juleball i ungdomshuset på Ballstad. Se bildeserie.
Se bilderOslo Gospel Choir sørget for julestemning da de sang i Lofothallen lørdag kveld. Se bildeserie.
Se bilderVæret var på topp da rundt 130 løpere staket og skøytet seg fram under Leknessprinten lørdag. Se bilder fra soldagen her.
Se stor bildeserie!I Stamsund avsluttet de søndag årets skikarusell i alpinbakken. Se bilder fra skicrossen her!
Se bildene