I tiden frem mot jul, hvis teknikken står oss bi, kan du følge med på hva nissen "Biz" får med seg av Jule-Leknes.
- "Biz" har fått et lite kamera inne i nisselua, og det er festet så grundig at det skal tåle fokk og rokk, forteller Lofot-Tidendes journalist Håvard Wannebo.
Balkongnissen Biz
Og for de som ikke er kjent med nissen "Biz", så er altså han Lofot-Tidendes egen balkongnisse. Han speider utover Storgata og Alf Lie-rundkjøringa hver jul, og han er også blitt svært miljøvennlig med årene. Lyset kommer fra en syv watts sparepære, og i løpet av jula forbruker "Biz" fem kilowatt-timer.
En sparenisse
Hadde han vært opplyst av en vanlig 40 watts pære ville det gått med om lag 29 kilowatt-timer. Noe å tenke på når det pyntes til jul!
Leknes Live
Wannebo kan forøvrig fortelle at det er god trafikk på Lofot-Tidendes
webkameraer, og snart skal også kameraet som viser rådhusplassen i Leknes
være i drift igjen.
Link
Du finner link til nissens utsikt øverst i menylinjen på lofot-tidende.no og her.
Se bildene fra årets folkefest på Ballstad med Ta Sjansen, grilling, kunst og folkeliv.
Se bildeneLofoten Internasjonale Kammermusikkfest trekker fulle hus. Her ser du noen glimt fra festivalen.
Se bildeneMandag deltok folk over hele landet i fakkeltog og på appeller, etter fredagens tragiske hendelser i Oslo og på Utøya. På Leknes var det stort oppmøte på Rådhusplassen. Oppdatert med flere bilder!
Se bilderIvrige syklister trosset nordavinden i årets utgave av Lofotrittet. Se bildeserie fra lørdagens ritt.
Se bildene